Primăria Municipiului Arad și Centrul Municipal de Cultură Arad organizează o petrecere de Revelion în centrul orașului, la kilometrul 0, în noaptea trecerii în anul 2026. Evenimentul va avea loc în fața Palatului Administrativ și va începe la ora 21:30.
Startul serii va fi dat de trupa arădeană Epicenter, urmată de Andreea și Dragoș Moldovan & Band, cu un recital de cover-uri pop. Printre invitații speciali se numără și Vescan, cunoscut pentru piesele sale de rap și hip-hop.
Înainte de miezul nopții, publicul se va bucura de un recital al trupei VH2, iar trecerea în noul an va fi marcată printr-un spectaculos show de artificii.
Intrarea este liberă.
Revelion 2026 în centrul Aradului
Comentarii (0)