Tribunalul Arad anunță modificarea programului de lucru cu publicul în perioada sărbătorilor de iarnă. Astfel, în intervalul 22 decembrie 2025 – 9 ianuarie 2026, compartimentele care desfășoară activități cu publicul vor avea un program redus, de luni până vineri, între 08:30 și 10:30.
Măsura vizează Registratura, Arhiva și Biroul de informare și relații publice din cadrul Tribunalului Arad, precum și compartimentele similare ale Judecătoriei Arad.
Tot în această perioadă, preluarea actelor pentru aplicarea apostilei se va face exclusiv în același interval orar, respectiv de luni până vineri, între 08:30 și 10:30.
Conducerea Tribunalului Arad precizează că, începând cu data de 12 ianuarie 2026, toate compartimentele care desfășoară activități cu publicul vor reveni la programul normal de funcționare.
Comentarii (0)