Mâine,în intervalul 12-21 august, se vor înregistra până la 37 de grade la umbră iar disconfortul termic va fi ridicat. Indicele temperatură -umezeală va depăşi pragul critic de 80 de unităţi. Medicii ne recomandă să nu ieşim din casă, decât în caz de nevoie, şi să ne hidratăm corespunzător.
Codul galben de caniculă, prelungit
Comentarii (0)