Primăria Municipiului Arad anunță demararea acțiunii de colectare gratuită a brazilor de Crăciun naturali, după încheierea sărbătorilor de iarnă.
În zonele de blocuri, brazii trebuie depozitați lângă platformele de colectare a deșeurilor, iar la case, aceștia se scot în ziua colectării deșeurilor biodegradabile, lângă pubela maro. Brazii nu trebuie tocați sau introduși în pubelă.
Operatorul de salubritate va colecta separat brazii, care vor fi transportați pentru valorificare. Pentru reciclare corectă, aceștia trebuie predați fără ornamente, instalații luminoase sau alte elemente decorative.
Primăria mulțumește cetățenilor pentru implicare și pentru sprijinul acordat menținerii unui oraș curat.
A început colectarea brazilor de Crăciun în municipiul Arad
Comentarii (0)