Noapte agitată în Piața Spitalului! Un tânăr de doar 19 ani a pus pe jar polițiștii după ce a fost surprins făcând derapaje controlate cu mașina.
Deși agenții i-au făcut semn să oprească, șoferul a refuzat și a apăsat accelerația, încercând să scape de echipajul de poliție. Urmărirea s-a terminat spectaculos, chiar în intersecția din fața Spitalului Județean, unde mașina condusă de tânăr a lovit fântâna arteziană și s-a oprit în parculetul din zonă.
Din fericire, accidentul nu s-a soldat cu victime, însă pagubele materiale sunt vizibile.
Pentru isprava sa, acesta s-a ales cu permisul suspendat 2 luni şi cu o amendă de 2025 lei .
Incidentul a atras privirile trecătorilor și a creat panică pentru câteva momente în apropierea unității medicale.
Comentarii (0)