Bărbatul de 27 de ani era singur în maşină. Rula, se pare, cu viteză pe autostrada A1, dinspre Timişoara spre Arad. La un moment dat, în apropiere de Şagu, în zona tampon către benzinăria situată pe autostradă, tânărul pierde controlul volanului şi se izbeşte de parapet. In urma impactului, bucăţi din parapet sunt aruncate 200 de m pe banda de urgenţă iar autoturismul este proiectat în parcarea benzinăriei şi se izbeşte de un Tir parcat. Motorul şi bucăţi din caroserie au fost împraştiate sute de metri în interiorul parcării. Maşina s-a făcut zob, dar partea şoferului a rămas intactă,inexplicabil,aşa că şoferul a fost scos în viaţă, conştient şi cooperant. A fost dus la spital pentru o evaluare amănunţită. In autoturism, in partea din spate, se afla un scaun pentru copil. Era gol din fericire. Martorii povestesc că şoferul părea să circule cu peste 200 km pe oră. Poliţiştii vor stabili modul de producere a accidentului.
Update Doar un miracol a făcut ca şoferul să scape cu viaţă din maşina făcută zob
Comentarii (0)