Clădirea Primăria Municipiului Arad va fi iluminată în albastru joi seară, 2 aprilie, începând cu ora 21:00, pentru a marca Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului.
Inițiativa vine la solicitarea Asociația More Than a Smile și transmite un mesaj de solidaritate, empatie și susținere pentru persoanele cu tulburări din spectrul autist și familiile acestora.
Evenimentul face parte dintr-o campanie globală de informare și conștientizare, care urmărește o mai bună înțelegere a autismului și încurajarea diagnosticării precoce. Prin acest gest simbolic, autoritățile locale își reafirmă sprijinul pentru incluziune și egalitate de șanse în comunitate.
Primăria Arad luminată în albastru pentru Autism!
Comentarii (0)