Marți, 4 februarie, Primăria Municipiului Arad marchează Ziua Mondială a Luptei Împotriva Cancerului prin iluminarea clădirii Primăriei în culoarea portocalie, alăturându-se inițiativei de conștientizare derulate de Asociația Magic.
Gestul simbolic transmite un mesaj de solidaritate față de persoanele afectate de cancer și familiile acestora și subliniază importanța prevenției și diagnosticării precoce.
Comentarii (0)