Astăzi, 8 decembrie, o patrulă din cadrul Detașamentului 1 Mobil Jandarmi al Inspectoratului de Jandarmi Județean Arad a intervenit în zona Catedralei Arhiepiscopale „Sfânta Treime” din Podgoria, după ce a observat o femeie de 61 de ani căzută pe carosabil, lângă o bicicletă.
Jandarmii au ajuns rapid la aceasta și au constatat că era conștientă, însă speriată și acuza dureri în zona umărului stâng, în urma căderii de pe bicicletă. Militarii i-au acordat primul ajutor și au menținut un dialog constant cu femeia până la sosirea echipajului medical solicitat prin 112.
Victima a declarat că s-a dezechilibrat în mers, fără să fi avut o stare de rău înainte de incident. Echipajul medical a preluat-o și a transportat-o la Spitalul Clinic Județean de Urgență Arad pentru investigații suplimentare și îngrijiri de specialitate.
Comentarii (0)