Un incendiu a izbucnit în această seară, în jurul orei 17:30, la un depozit de deșeuri periculoase situat la intrarea în localitatea Zădăreni, județul Arad.
Flăcările au fost observate de localnicii care locuiesc la aproximativ 20 de metri de depozit, iar mulți dintre aceștia s-au speriat din cauza intensității incendiului și a fumului dens.
La fața locului intervin pompierii militari, cu două autospeciale de stingere, pentru a limita propagarea flăcărilor , având în vedere natura materialelor depozitate.
Incendiul se manifestă cu degajări mari de fum, însă autoritățile nu au emis un mesaj Ro-Alert, întrucât vântul poartă fumul spre câmp, nu spre localitate, neexistând, deocamdată, riscuri majore pentru populație.
Pompierii urmează să stabilească cauza probabilă a incendiului după lichidarea completă a focului
Comentarii (0)