Pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad intervin, în aceste momente, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă situată pe strada Carol Davila din municipiu.
La fața locului acționează o autospecială de stingere, echipajele de intervenție lucrând pentru localizarea și lichidarea focarului. Incendiul se manifestă în interiorul locuinței, pe o suprafață de aproximativ 50 de metri pătrați.
Potrivit primelor informații, nu au fost înregistrate victime.
Misiunea pompierilor este în plină desfășurare, urmând a fi stabilite cauza probabilă a producerii incendiului și amploarea pagubelor.
Update
Incendiul a fost stins, fiind limitat la cele două încăperi. Au ars bunuri din interior, preponderent materiale textile.
Din fericire, nu s-au înregistrat victime, iar pompierii acționează pentru îndepărtarea efectelor negative și stabilirea cauzei probabile de producere a incendiului.
Comentarii (0)