Polițiștii Serviciului Județean de Poliție Transporturi Arad au surprins, la începutul acestei săptămâni, două persoane care au abandonat deșeuri provenite din construcții în diferite zone din municipiu.
Pe 1 septembrie, un bărbat de 30 de ani din Arad a fost prins în flagrant în timp ce descărca moloz lângă calea ferată, într-o zonă cu vegetație abundentă, între Arad și Șofronea. O zi mai târziu, un tânăr de 21 de ani a fost depistat pe strada Renașterii din municipiu, în timp ce arunca moloz dintr-o autoutilitară.
Ambele persoane au fost sancționate cu amendă în valoare de 45.000 de lei fiecare. De asemenea, polițiștii au dispus confiscarea autovehiculelor folosite, iar cei doi bărbați vor fi obligați să ridice deșeurile și să curețe terenurile afectate, pe cheltuiala proprie.
Comentarii (0)