Cisterna încărcată cu formol s–a răsturnat in localitatea Groşi, la granița cu județul Bihor. Şoferul este în viaţă iar din remorcă se pare că sunt scurgeri. Pompierii au trimis la faţa locului laboratorul care face măsurători chimice, biologice şi radioactive iar echipele de intervenție au misiunea de a curăța carosabilul. Vă reamintim că, acum un an, o cisternă încărcată cu gaz lichefiat s–a răsturnat la Conop,. Atunci, a fost deviată circulaţia iar pompierii au supravegheat zona mai bine de 12 ore. Detalii in link https://hotarnews.ro/60000-lei-amenda-pentru-cisterna-rasturnata/
Sursa foto Arhivă
Comentarii (0)