Poliţiştii bucureşteni au cerut ajutorul celor din Arad, pentru că aveau informaţii că turcul intenţionează să iasă din ţară. Aşa că au fost organizate baraje pe toate şoselele către vamă. Acţiunea nu a fost uşoară, pentru că nu se ştia cu ce maşină se deplasează. Pe autostradă, s–a organizat o acţiune de control, aşa că au fost deviate către parcare, toate autoturismele. Aşa au dat de cel căutat. Bărbatul era însoţit de alte două persoane, nu avea acte asupra lui şi nu a opus rezistenţă. Poliţiştii Serviciului de Investigaţii criminale l–au reţinut şi îl vor preda colegilor de la Bucureşti.
Cel de-al treilea complice al turcului care a tras in Centru vechi din Bucureşti, prins la Nădlac
Comentarii (0)