O nouă serie de timbre lansată de Romfilatelia aduce Aradul în atenția filateliștilor din întreaga lume. Timbrele prezintă vitraliile Palatului Administrativ, realizate de artistul arădean Sever Frențiu, care ilustrează anotimpurile și lunile anului și sunt unice la nivel național. Lansarea a avut loc la Complexul Muzeal Arad, evidențiind valoarea patrimoniului cultural arădean și colaborarea dintre comunitatea locală și Romfilatelia.
Aradul, promovat prin timbrele Romfilatelia
Comentarii (0)