La data de 8 ianuarie, polițiștii din municipiul Arad, cu sprijinul jandarmilor arădeni, al polițiștilor locali și al Direcției de Asistență Socială, au desfășurat o acțiune pentru prevenirea cerșetoriei și gestionarea persoanelor fără adăpost.
În cadrul activității au fost legitimate 35 de persoane, iar 14 persoane care trăiau în condiții improprii au fost transportate la un adăpost specializat.
Astfel de acțiuni vor continua și în perioada următoare, în vederea menținerii unui climat de siguranță publică și sprijinirii persoanelor aflate în situații vulnerabile, prin facilitarea accesului la servicii de asistență socială.
Acțiune pentru prevenirea cerșetoriei și sprijinirea persoanelor fără adăpost
Comentarii (0)