Accidentul a avut loc,în această dimineaţă, în jurul orei 8, pe autostrada A1, între Pecica şi Nădlac. Un microbuz de persoane ,ce staţiona pe banda de urgemşă, a fost acroşat de un autotren. In urma impactului, camionul s–a răsturnat în câmp iar microbuzul a fost distrus aproape complet. 8 persoane au fost implicate în accident,dar 5 au fost transportate la spital, o femeie şi 4 bărbaţi. Nu se ştie deocamdată de ce şoferul Tirului a intrat pe banda de urgenţă. Se iau in calcul fie probleme medicale ale şoferului ,fie posibilitatea ca acesta să fi adormit la volan. La faţa locului au fost trimise mai multe echipe de salvatori, poliţişti,pompieri şi medici. Circulaţia în zonă a fost îngreunată mai bine de o oră
Accident pe A1. Un microbuz a fost acroşat de un Tir, pe banda de urgenţă
Comentarii (0)