Un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme s-a produs luni seara, 22 decembrie 2025, în jurul orei 23:00, pe drumul dintre localitățile Fântânele și Vladimirescu, județul Arad.
La fața locului au intervenit de urgență pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Arad, cu o autospecială de stingere, una de descarcerare și o ambulanță SMURD de Terapie Intensivă Mobilă. De asemenea, un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean a fost trimis pentru acordarea primului ajutor.
La sosirea echipajelor de intervenție, una dintre victime se afla încarcerată într-un autoturism. Persoana era conștientă și cooperantă și a fost extrasă de pompieri, apoi preluată de echipajele medicale. Alte două persoane implicate în accident au reușit să se autoevacueze din mașini, fiind și ele conștiente și cooperante.
În urma evaluării medicale efectuate la fața locului, toate cele trei victime au fost transportate la spital pentru investigații și îngrijiri medicale suplimentare.
Pompierii militari au asigurat, totodată, măsurile de prevenire și stingere a incendiilor, pentru evitarea producerii unor situații de risc suplimentare.
Foto ISU Arad
Comentarii (0)