Acţiunea a fost organizată de poliţiştii de frontieră şi cei de la Biroul de Poliţie Autostrăzi. La un control de rutină, în două autoturisme şi într–un Tir, toate conduse de şoferi români, au fost depistaţi 21 de migranţi. Aceştia au încercat să intre în spaţiul Schengen fără drept. Cercetările au stabilit că migranţii proveneau din Iran, Turcia, Etiopia, Siria şi Bangladesh. Ei sunt cercetaţi pentru tentativă de trecere ilegală a frontierei. Şoferii s–au ales cu dosar penal pentru trafic de migranţi
21 migranţi prinşi în 24 de ore pe autostradă
Comentarii (0)