Protestatarii s–au adunat in spatele Teatrului şi au manifestat paşnic, aproape două ore. Au scandat lozinci pentru apărarea democraţiei şi au purtat pancarde cu mesaje clare antiruseşti “ Noi vrem şcoală la Berlin, nu armată la Kremlin”, “Fără corupţie extremistă” sau “O ţară ca afară, nu e legionară” Manifestanţii au fost păziţi de forţe de ordine. Câţiva reprezentanţi ai unei asociaţii de extremă dreapta şi-au făcut apariţia şi au început să îi filmeze pe cei adunaţi la miting. Au fost îndepărtaţi însă de jandarmi.
200 de arădeni la mitingul PRO UE şi PRO NATO
Comentarii (0)