Poliţiştii de frontieră au efectuat controale aleatorii pe autostrada Arad Nădlac. În două autocare, un microbuz şi o maşină au găsit, în ultimele 24 de ore, 14 migranţi, atât femei, cât şi bărbaţi. Mijloacele de transport erau înmatriculate in România şi Polonia şi conduse de şoferi români şi polonezi.Fugarii proveneau din Siria, Senegal, Sri Lanka , Afganistan şi Iraq şi intenţionau să ajungă în tări de vestul Europei. Cetăţenii străini sunt cercetaţi pentru tentativă de trecere frauduloasă a frontierei iar şoferii pentru trafic de migranţi.
14 migranţi prinşi pe autostradă-video
Comentarii (0)