Sergent major Ilie Andreea-Raluca, jandarm din cadrul Detașamentului 4 Chișineu-Criș al Inspectoratului de Jandarmi Județean Arad, a obținut titlul de vicecampioană națională la Campionatul Național de Box Feminin, categoria senioare – 70 kg.
Performanță obținută la Eforie Nord
Sâmbătă, la Eforie Nord, județul Constanța, au avut loc finalele Campionatului Național de Box Feminin. La doar 22 de ani, sergent major Ilie Andreea-Raluca a reușit să urce pe podium, cucerind medalia de argint și titlul de vicecampioană națională.
Revenire spectaculoasă după o pauză de 3 ani
Rezultatul are o semnificație aparte, având în vedere că sportiva a revenit în ring după o pauză de trei ani, cauzată de o accidentare la genunchi. Revenirea a fost dificilă, deoarece timpul pentru antrenamente a fost limitat, întrucât Andreea și-a îndeplinit în paralel și atribuțiile de serviciu în cadrul Jandarmeriei Arad.
Exemplu de perseverență și disciplină
Medalia obținută demonstrează perseverența, disciplina și determinarea tinerei jandarmerițe, care devine astfel un model atât pentru colegii săi, cât și pentru tinerii sportivi ce își doresc să îmbine cariera militară cu performanța sportivă.
Comentarii (0)