UTA a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut la Arad într-un meci
din grupa B a Cupei României. Echipa arădeană a condus la pauză dar a
fost egalată în partea secundă.
Arădenii au avut prima mare ocazie a partidei, în minutul 30, când David
Barbu a scăpat în careul ploieştean, fiind blocat de portarul Krell. După
numai trei minute, gazdele au deschis scorul, prin Valentin Costache, care
a finalizat după o acţiune a lui Tzionis. 1-0.
Repriza secundă a fost dominată, în mare parte de oaspeţi, însă după ce
UTA a mai ratat două ocazii de a marca, prin Benga şi Ovidiu Popescu.
Petrolul a egalat în minutul 78, prin Marian Chică-Roşă, găsit de Hanca
nemarcat în centru careului şi UTA Arad – Petrolul Ploieşti s-a încheiat 1-1.
Echipe:
UTA: Gorcea – Alomerovic, Benga, Stolnik, Iacob – Hrezdac – Tzionis, Mihai,
Abdallah, Costache – Barbu
Rezerve: Roşu, Padula, Poulolo, Vlăsceanu, Ov. Popescu, Roman,
Coman, Drago , Zsoriș
Antrenor: Adrian Mihalcea
La UTA au mai intrat după pauză Ovidiu Popescu, Alin Roman şi Marius
Coman iar apoi Zsori şi Dragoş.
Petrolul: Krell – Radu, Ricardinho, Pap, Onguene, Sălceanu – Gheorghe,
Mateiu, Dongmo – Doumtsios, Douakansy
-
Rezerve: Bălbărău, Dumitriu, Chică-Roşu, Tolea, Grozav Hanca, Jyry,Paraschiv, AraujoAntrenor: Eugen NeagoeArbitri: Sorin Vădana (Cluj) – Ferencz Tunyogi (Zalău), Imre-Laszlo Bucsi(Sfântu Gheorghe). Rezervă: Cristian Moldoveanu (Sfântu Gheorghe).VAR: Iulian Dima şi Bogdan Dumitrache (ambii din Bucureşti).
Comentarii (0)