La data de 15 martie, polițistul arădean Alexandru-Iulian Vereș a participat la competiția internațională Grappling Industries, desfășurată la Spens Arena, unde a obținut rezultate remarcabile la două probe de Brazilian Jiu-Jitsu.
Sportivul a concurat la categoria Gi (kimono), unde a reușit să obțină medalia de argint, iar la proba No Gi a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, câștigând medalia de aur. Performanțele sale reflectă un nivel ridicat de pregătire fizică, tehnică și o determinare deosebită.
Competiția a reunit 565 de sportivi din 52 de cluburi, provenind din mai multe țări, printre care Serbia, Muntenegru, Turcia, Grecia, Bosnia și Herțegovina, România, Rusia, Germania, Ungaria, Olanda, Cipru și Statele Unite ale Americii.
Rezultatele obținute de Alexandru-Iulian Vereș reprezintă o realizare importantă atât pentru sportul românesc, cât și pentru instituția pe care o reprezintă, fiind un exemplu de disciplină, perseverență și devotament.
Comentarii (0)