Codul galben de vreme severă își face deja simțite efectele în Arad. În aceste momente, centrul municipiului este afectat de o ploaie torențială, însoțită de rafale puternice de vânt și grindină de dimensiunea unei cireșe.
Șoferii și pietonii sunt sfătuiți să fie extrem de atenți, iar autoritățile recomandă evitarea deplasărilor inutile până la trecerea fenomenelor meteo periculoase.
⚠️ Evitați parcarea mașinilor sub copaci și urmăriți avertizările oficiale!
Comentarii (0)