Update: Incendiul a fost stins în limitele găsite. Toți cei 30 de călători au fost preluați cu un mijloc de transport pus la dispoziție de către primăria din localitate.
Un incendiu a izbucnit în compartimentul motor al unui tren, în apropiere de localitatea Pecica. Pompierii militari din Arad intervin chiar acum cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD, alături de pompierii voluntari din cadrul SVSU Pecica.
Toți cei 30 de pasageri s-au autoevacuat în siguranță, fără a exista victime. Aceștia vor fi transportați mai departe cu un mijloc de transport pus la dispoziție de autorități.
Intervenția este în desfășurare, iar cauza incendiului urmează să fie stabilită.
D.M
Comentarii (0)