Un accident rutier a avut loc în municipiul Arad, la intersecția străzii Oituz cu strada Ion Rațiu, unde o motocicletă a intrat în coliziune cu un autoturism.
La primul apel, autoritățile au fost informate despre o victimă conștientă, neîncarcerată. La fața locului a fost direcționat un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Arad, cu medic.
Update: Numărul victimelor a crescut la două persoane. În sprijin a fost alocat un al doilea echipaj SAJ, cu asistent medical.
Ambele victime primesc îngrijiri la fața locului, iar intervenția este în desfășurare. Traficul în zonă poate fi afectat temporar.
Cauzele producerii accidentului urmează să fie stabilite de polițiști.
Comentarii (0)