Accidentul rutier produs miercuri, pe Calea Aurel Vlaicu din municipiul Arad, în zona intersecției Lebăda, a implicat două tramvaie și un autoturism.
Potrivit informațiilor transmise de ISU Arad, șapte persoane, printre care și un minor, au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale. Toate victimele sunt conștiente și cooperante.
La fața locului au intervenit pompierii militari ai Detașamentului Arad cu o autospecială de stingere, o autospecială de descarcerare, o autospecială pentru transport personal și victime multiple (TPVM), o ambulanță SMURD și o ambulanță SMURD de Terapie Intensivă Mobilă.
Echipajele au asigurat și măsurile de prevenire și stingere a incendiilor.
Cauza producerii accidentului urmează să fie stabilită de polițiști.
Comentarii (0)