Un bărbat cunoscut pentru cerșetorie și comportament agresiv a fost imobilizat luni seara de polițiștii locali, după ce a amenințat un cetățean cu un cuțit în zona Gării Arad.Incidentul a avut loc pe 22 septembrie 2025, la ora 20:50, când un trecător a alertat patrula Poliției Locale că a fost amenințat cu un cuțit. Persoana reclamată, un bărbat de 39 de ani, cunoscut pentru cerșetorie și antecedente penale, a fost somată, imobilizată și încătușată, fiind ulterior predată Poliției Municipiului Arad pentru continuarea cercetărilor.
Individul, care își duce traiul pe străzi și este consumator de alcool și substanțe toxice, are un istoric de peste 100 de sancțiuni, internări și chiar condamnări penale.
Poliția Locală Arad reamintește cetățenilor să nu sprijine cerșetoria și să semnaleze cazurile de acest tip la 112 sau la numărul gratuit 0257/939. Autoritățile recomandă ca sprijinul pentru persoanele fără adăpost să fie oferit prin organizații caritabile și instituții social
Comentarii (0)