Un altar de flori și lumânări a fost amenajat la intrarea în fosta fabrică unde s-a prăbușit avionul de mici dimensiuni, în urma tragediei aviatice care a șocat comunitatea locală. Zeci de oameni, prieteni ai victimelor sau simpli trecători impresionați, au venit să aducă un omagiu.
Martorii spun că nu își pot explica cum avionul s-a prăbușit chiar în mijlocul orașului. Duminică, la fața locului sunt așteptați anchetatori și specialiști din București și Timișoara. Aceștia vor ridica probe și vor analiza fiecare detaliu pentru a stabili cauza prăbușirii avionului.
Comentarii (0)