Un tânăr de 18 ani din Arad a fost reținut după o urmărire haotică pe străzile orașului. Polițiștii l-au surprins conducând agresiv o motocicletă de teren fără număr de înmatriculare, în zona Podgoria. Acesta a ignorat semnalele de oprire, a circulat pe contrasens și pe trotuare, până a căzut pe Calea Radnei, după ce a lovit o bordură. Verificările au arătat că tânărul nu are permis, iar motocicleta nu este înmatriculată. A fost reținut pentru 24 de ore, iar cazul a fost preluat de procurori.
D.M
Comentarii (0)