Polițiștii arădeni au desfășurat, în noaptea de 21 spre 22 iunie, o amplă razie în zona Sebiș, având ca scop prevenirea faptelor ilegale și reducerea riscului rutier. La acțiune au participat echipe din cadrul Serviciului de Ordine Publică, Poliția Sebiș, Rutieră, Investigarea Criminalității Economice, luptători S.A.S. și jandarmi.
Au fost legitimate 138 de persoane, controlate 82 de autovehicule și verificate 5 firme. În urma verificărilor, s-au aplicat 34 de sancțiuni contravenționale, totalizând peste 66.000 de lei. De asemenea, a fost reținut un permis de conducere și retrase două certificate de înmatriculare.
Poliția Arad anunță că astfel de acțiuni vor continua în mod constant, atât în județ, cât și în municipiu.
D.M
Comentarii (0)