Un echipaj de la SMURD Terapie Intensivă Mobilă din cadrul Detașamentului de Pompieri a intervenit pentru acordarea primului ajutor medical unei persoane căzute de la înălțime, în municipiul Arad, în zona Gării.
Inițial, s-a crezut că persoana s-ar fi aruncat de pe acoperișul blocului. Ulterior, după verificările efectuate la fața locului, polițiștii au constatat că accesul către acoperișul imobilului era închis.
În aceste condiții, anchetatorii iau în calcul varianta ca persoana să fi căzut de la etajul 10 al blocului, cel mai probabil dintr-un apartament.
Autoritățile efectuează în continuare verificări pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs incidentul și în ce circumstanțe a ajuns persoana să cadă în gol.
Victima a murit pe loc.
Tânărul avea 25 de ani
Comentarii (0)