În noaptea de 17 august, în jurul orei 02:30, jandarmii din cadrul Detașamentului 1 Mobil al Inspectoratului de Jandarmi Județean Arad au depistat două persoane cu comportament suspect în zona Subcetate, în apropierea Patinoarului din municipiu.
La vederea echipajului, femeia și bărbatul încercau să evite patrula. În urma legitimării, jandarmii au constatat că femeia, în vârstă de aproximativ 25 de ani, încerca să ascundă o borsetă.
În timpul percheziției corporale, au fost descoperite substanțe susceptibile a fi droguri de mare risc.
Jandarmii au întocmit actele de constatare a infracțiunii, iar cercetările continuă sub coordonarea organelor competente, în conformitate cu legislația în vigoare
Comentarii (0)