Un incendiu a izbucnit, în urmă cu puțin timp, la un autoturism în localitatea Horia, județul Arad. La fața locului sunt în continuare în desfășurare operațiunile de intervenție ale pompierilor.
Forțele mobilizate includ:
-pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD,
pomperii voluntari din cadrul SVSU Vladimirescu, care acționează în sprijin.
La sosirea echipajelor, incendiul se manifesta prin ardere generalizată la autoturism. Intervenția este în dinamică, echipajele acționând pentru localizare și lichidare a flăcărilor.
Din fericire, nu au fost înregistrate victime — șoferul s-a autoevacuat în condiții de siguranță înainte de izbucnirea incendiului.
Foto ISU Arad
Comentarii (0)