Pompierii arădeni intervin pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un ventilator de evacuare a gazelor instalat pe acoperișul unei hale industriale din Zona Industrială Vest. La fața locului acționează două autospeciale de stingere, o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime, una de descarcerare ușoară și o ambulanță SMURD.
Toți cei 60 de angajați din interior s-au autoevacuat, iar pompierii lucrează pentru localizarea și lichidarea focului. Intervenția este în desfășurare.
D.M
Foto arhivă
Comentarii (0)