Un incendiu a izbucnit, luni, la o anexă gospodărească din localitatea Sebiș, în urma exploziei unei butelii.
La locul evenimentului intervin pompierii militari din cadrul Detașamentului Sebiș, cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD. De asemenea, la intervenție a fost alocată și o ambulanță SAJ.
Potrivit primelor informații, două încăperi ale anexei au fost afectate de incendiu, însă flăcările au fost localizate de echipajele de intervenție, fiind împiedicată extinderea acestora.
În momentul producerii exploziei, două persoane se aflau în apropiere. Una dintre acestea a suferit arsuri ușoare și a primit îngrijiri medicale la fața locului.
Intervenția pompierilor este în continuare în desfășurare pentru lichidarea completă a incendiului și înlăturarea eventualelor pericole.
Foto arhiva
Comentarii (0)