Bărbatul de 57 de ani, din Iaşi, a fost arestat preventiv, pentru infracţiunea de viol asupra unul minor. Dar încadrarea s–ar putea schimba, în funcţie de constatările medicului legist, în cazul în care copilei i–a fost pusă viaţa în pericol. Şi–a ademenit victima la locul de joacă. Monstrul cu chip de om locuia într–un garaj din apropiere. Stătea acolo din bunăvoinţa proprietarului, căruia îi lucrase cu ani în urmă. În garaj a profitat de copila de 5 ani în cel mai sălbatic mod posibil, apoi a lăsat–o să plece. Mama fetei a găsit–o plină de sânge şi a aflat, şocată, de chinul micuţei. La spital, medicii au fost nevoiti să o opereze ca să îi salveze viaţa. Pentru anchetatori a început o cursă contra cronometru pentru prinderea pedofilului. A fost găsit, câteva ore mai târziu, în Timiţoara. Este acum arestat preventiv iar victima sa se află internată în spital, în stare stabilă. Intam5plarea a socat intreaga comunitate. Parintii se tem acum sa isi mai lase copiii singuri, la locul de joaca, aflat intre blocuri.
Îmi pare rău . Am fost beat. Scuza penibilă a pedofilului care a nenorocit o fetiţă de 5 ani
Comentarii (0)