Împreună cu reprezentanții Gărzii de Mediu a fost luată decizia deversării substanței pe sol. Menționăm că solul va fi depoluat de către reprezentanții societății comerciale în a cărei gestiune se află autocisterna, imediat după finalizarea intervenției.Pe tot parcursul misiunii, pompierii militari arădeni vor continua intervenția pentru dispersarea vaporilor și asigurarea măsurilor specifice.
Gazul lichefiat va fi deversat in sol
Comentarii (0)