In majoritatea unităţilor de învăţământ, cursurile se desfăşoară normal. La Colegiul tehnic de Industrie Alimentară, o treime dintre dascăli intră la ore, dar nu predau iar la Şcoala gimnazială Caius Iacob, profesorii sunt şi ei in grevă. Doar că aici, primele două săptămâni nu se ţin ore, pentru că e săptămâna verde şi şcoala altfel.
Sursa foto FB CTIA
Comentarii (0)