Un grav accident rutier a avut loc în această dimineață, în jurul orei 07:02, pe drumul care leagă localitatea Sâmbăteni de Ghioroc.
Potrivit primelor informații, un biciclist a fost lovit de un autoturism în timp ce se deplasa pe carosabil.
La fața locului s-au deplasat echipajele SAJ B2 Siria și, ulterior, SAJ C2 Arad, după ce s-a constatat că victima se afla în stop cardio-respirator (SCR).
Echipajele medicale au efectuat manevre de resuscitare la fața locului, reușind să readucă semne vitale victimei.
Biciclistul a fost ulterior transportat la Unitatea de Primiri Urgențe Arad pentru îngrijiri medicale de specialitate.
Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cauzele exacte ale accidentului.
Comentarii (0)