În această dimineață, în jurul orei 09:00, pompierii militari din cadrul Gărzii de Intervenție Gurahonț au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un autoturism în localitatea Revetiș.
La sosirea echipajului de intervenție, incendiul se manifesta prin ardere generalizată la nivelul compartimentului motor și al habitaclului autoturismului.
Pompierii au acționat prompt pentru stingerea incendiului, reușind să lichideze focul în scurt timp. Din fericire, nu s-au înregistrat victime. Șoferul autoturismului s-a autoevacuat în siguranță și nu a avut nevoie de îngrijiri medicale.
În urma incendiului, autoturismul a fost afectat în proporție de aproximativ 80%.
Potrivit primelor cercetări, cauza probabilă de producere a incendiului a fost un scurtcircuit electric.
Comentarii (0)