Un accident rutier s-a produs pe autostrada A1, la kilometrul 531, pe sensul de mers Timișoara – Arad, după ce un autotren și o autoutilitară au intrat în coliziune. În urma impactului, autoritățile au anunțat o posibilă victimă încarcerată.
La fața locului intervin echipaje din cadrul ISU Arad, care au mobilizat o autospecială de descarcerare și două ambulanțe SMURD, dintre care una de Terapie Intensivă Mobilă.
În sprijinul acestora acționează și forțe din cadrul ISU Timiș, care au trimis o autospecială de stingere și o autospecială de descarcerare.
Intervenția este în desfășurare, iar salvatorii acționează pentru extragerea eventualelor victime și asigurarea măsurilor de siguranță la locul accidentului. Circulația în zonă poate fi îngreunată.
Foto arhiva
Comentarii (0)