Un accident rutier, în care au fost implicate două autoturisme, s-a produs de curând între localitățile Nădab și Șimand. La fața locului au intervenit pompierii din Chișineu-Criș, cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD, precum și un echipaj SAJ.
În urma impactului, două persoane au fost rănite. Una dintre victime a rămas încarcerată și a fost eliberată de pompieri, fiind ulterior preluată conștientă de echipajul SAJ. Cea de-a doua victimă, conștientă, a fost preluată de echipajul SMURD.
Ambele victime au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale.
Comentarii (0)