Un accident rutier grav s-a produs la Șimand, soldat cu mai multe victime, printre care și un deces.
Femeie, 19 ani – stare critică, preluată de echipaj ESA Jibou și transportată la UPU Oradea.
Femeie, 20 ani – stare critică, preluată de echipaj ESA Arad și transportată la UPU Arad. Cele două victime erau pasagere în autoturismul BMW.
Bărbat, 26 ani – conducătorul autoturismului BMW, cu TCC acut fără pierdere de conștiență și traumatism la umărul drept, transportat la UPU Arad de un echipaj SAJ.
Femeie, 69 ani – pasageră în microbuz, cu traumatism toracic și la membrul superior drept, transportată la UPU Arad de un echipaj SAJ.
Bărbat, 32 ani – cu traumatism de bazin și abdominal, transportat la UPU Arad de un echipaj SAJ.
Bărbat – conducătorul microbuzului – a fost declarat decedat.
Foto ISU
Comentarii (0)