Un arădean de 48 de ani a fost prins de polițiști în timp ce transporta o cantitate impresionantă de țigarete de contrabandă. Incidentul a avut loc pe strada Steagului, în seara zilei de 9 octombrie, când mașina bărbatului a fost oprită pentru un control de rutina.
În portbagajul autoturismului au fost găsite 17 baxuri de țigări nemarcate fiscal și suspecte de proveniență ilegală.
Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, iar țigaretele au fost confiscate. Polițiștii continuă ancheta într-un dosar penal pentru contrabandă, pentru a stabili proveniența și traseul mărfii.
D M
Comentarii (0)